Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Exkluzivní rozhovor Radiožurnálu

24.10.2017 | Media

Malý zázrak ve druhé lize. Nový tým FK Olympia Praha válí a bojuje o fanoušky


Fanoušků mají jen pár, ale i přesto válí. Olympia ještě nedávno hrála okresní soutěž v Hradci Králové. Nyní, po přesunu na pražský Strahov úspěšně bojuje ve druhé lize. Podceňovaný tým patří k letošním největším překvapením v českém fotbale.

Pravda, na středeční zápas proti Hradci Králové dorazilo na Strahov jen tři sta padesát diváků, ale někteří z nich už měli čepice nebo šály s logem Olympie. Klubové předměty si mohli koupit u stolku hned za vchodem, kde za vstupenku zaplatili sedmdesát korun.

Olympia je původně z Hradce Králové, kde ještě v roce 2015 hrála jen krajský přebor. Pak třikrát za sebou postoupila o soutěž výš, ale druhou ligu neměla kde hrát kvůli nevyhovujícímu stadionu a tak se šéfové klubu v létě rozhodli přesunout klub do Prahy.

„Podařilo se sehnat partnery, kteří nám s tím pomáhali a dodnes pomáhají s financováním klubu. Byli jsme schopni za tři roky postoupit z oblastního přeboru do profesionální soutěže. Kdyby nám to někdo před třemi lety říkal, tak bychom tomu samozřejmě nevěřili. Realita je ale taková, že jsme toho dosáhli. Vážíme si toho, že tady můžeme hrát,“ říká trenér Miloš Sazima.  

Ten v létě skládal z gruntu nový tým. Přišli mladí hráči a všechno klaplo. Navzdory skromným podmínkám a bez skutečného domova se Olympia v soutěži drží těch nejlepších, daleko od sestupových starostí. Přitom i kapitán Marek Opluštil připouští, že obavy před sezonou měl.

„Samozřejmě jsem z toho měl trochu obavy, protože poslední roky každý, kdo postoupil z ČFL (Česká fotbalová liga pozn. red.), si v druhé lize prakticky neškrtl. Tým je tady dobrý. Složilo se to perfektně jak charakterově, tak fotbalově a já doufám, že je to vidět. Jsem tady šťastný, vedení je férové. Co řekne, to platí. Takhle by to mělo vypadat všude,“ popsal situaci v klubu Opluštil.

Olympia už o svých kvalitách přesvědčila soupeře. Teď jsou na řadě fanoušci. V týmu věří, že jich bude na strahovský stadion chodit víc a víc.

„Je to jako s dobrou restaurací. Když si to ti lidi řeknou, přijdou vám znovu a ty zákazníky získáte. My jsme na tom úplně stejně, jsme tady tři měsíce a své fanoušky můžeme přilákat akorát dobrým fotbalem a ničím jiným,“ dodává trenér Sazima.


Petr Šedivý – www.Irozhlas.cz


 
Fotogalerie
Aktuální články
Přátelské utkání FK Dukla Praha a Olympia Praha

Hokejovým výsledkem 5:3 skočilo přípravné utkání proti druholigové Olympii Praha. Dukla hrála téměř na domácí půdě, neboť Libčice,…

 
Tisková konference po zápase FK Olympia – FK Ústí Nad Labem a.s.

Tisková konference : FK Olympia – FK Ústí Nad Labem a.s. hodnocení trenérůza ( FK Olympia a.s. )-Vladimíra Skalba za (FK Ústí Nad Labem…

 
Změna termínu utkání

Z důvodu kolize akcí na stadionu Evžena Rošického bude zápas 16. kola mezi FK Olympia a.s. a FC MAS Táborsko odehrán v…

 
ÚSTÍ OTOČILO UTKÁNÍ S OLYMPIÍ
 
Velké změny v Týmu FK Olympia a.s. Praha
 
Opava-Olympia 5:1
 
S Vítkovicemi jsme si doma neporadili
 
Tisková konference po zápase FK Olympia – FC Hradec Králové
 
S Hradcem se body dělily
 
Tisková konference po zápase Baník Sokolov – FK Olympia
 
Utkání
Muži A | Sobota 28.10.2017, 18:00
13. kolo
5:1
Opava FK Olympia
 
Muži A | Sobota 04.11.2017, 10:15
14. kolo
1:3
FK Olympia Ústí n. L.
 
Muži A | Pátek 17.11.2017, 19:30
15. kolo
VS.
Znojmo FK Olympia
 
 
FK Olympia a.s.- kontakt: info@fkolympia.cz RSS